У Києві зірвали дискусію «Злочини проти ромів», що проходила в Українському кризовому медіацентрі.

Про це повідомив один з учасників дискусії, керівник Групи моніторингу прав національних меншин В’ячеслав Ліхачов.

За його словами, під час виступу проектного координатора ромського центру «Чіріклі» Юліана Кондура до подіуму підійшов чоловік у військовій формі, який представився ветераном «Азову», і почав перебивати оратора, зокрема вигукуючи, що всі кишенькові злодії — роми.

«Поштовхавшись з охоронцем прес-центру, який спробував закликати його до порядку, товариш витягнув із сумки два ножі, сокиру і дві пляшки віскі, і демонстративно поклав у зручну кишеню балончик, просто щоб був під рукою», — розповів Ліхачов.

Він додав, що у чоловіка була в залі «група підтримки», яка допомагала перебивати спікерів.

Після цього в приміщення увійшли правоохоронці в касках і бронежилетах та вивели всіх із зали.

У прес-службі поліції Громадському підтвердили факт інциденту, але зазначили, що поки не можуть підтвердити той факт, що чоловік прийшов до медіацентру з ножами і сокирою. Також правоохоронці поки не порушували справу.

«Проводиться огляд місця подій, опитуються свідки та очевидці події», — заявили в прес-службі.

Також у поліції додали, що сутичок у медіацентрі не було й ніхто не постраждав.

Лідер праворадикальної організації С14 Євген Карась заявив, що від націоналістів на дискусію прийшли декілька людей, а говорили лише двоє.

Так, чоловіком у військовій формі виявився Максим Ярош. Він опублікував на своїй сторінці у Facebook відео з медіацентру. На ньому можна побачити, що ножі і сокира, які він приніс — нібито зброя, використана ромами під час скоєння злочинів.

На відео є нецензурна лексика

Раніше Сихівський райсуд Львова почав допитувати потерпілих у справі нищення табору ромів у червні 2018 року і вбивства його мешканця Давида Попа.

Нагадаємо:

Поділитись: