У Мелітополі та Бердянську більшість працівників шкіл відмовилися від співпраці з окупантами
У Мелітополі та Бердянську Запорізької області більшість працівників місцевих шкіл відмовилися від співпраці з окупантами.
Про це повідомили міський голова Мелітополя Іван Федоров та Telegram-канал міськради Бердянська.
За словами Федорова, у Мелітополі 90% з 2 700 співробітників місцевого управління освіти відмовилися від співпраці з росіянами. Натомість 10% співробітників, які погодилися на співпрацю, — це здебільшого технічні працівники, зокрема двірники. Водночас вчителі переважно від такої пропозиції окупантів відмовилися.
«Це не те що гарний показник — це безперечний показник патріотизму наших вчителів і їхнього бажання навчати наших українських дітей за нашими українськими програмами», — наголошує мер.
За словами Федорова, окупанти вже зрозуміли, що українські вчителі не хочуть бути колаборантами, відтак почали набирати вчителів з віддалених регіонів росії і пропонувати їм роботу у Херсонській та Запорізькій областях. Зокрема, за словами Федорова, вчителів набирають навіть у Новосибірську.
«Це досить загрозлива ситуація, тому що ми чітко розуміємо, чого вчителі з Новосибірська навчатимуть наших дітей. Звісно, вкрай важливо, щоб уже 1 вересня діти йшли до українських шкіл», — сказав Федоров.
А що у Бердянську?
За даними міськради, з 18 шкіл, які працюють у місті, лише 2 директори погодились на співпрацю з окупантами, і офіційна українська влада вже позбавила їх повноважень. З-поміж майже 1 000 працівників шкіл погодились на співпрацю не більше 50 вчителів та близько 150 працівників серед молодшого технічного персоналу. З усіма ними також припинили трудові відносини.
З відділу освіти виконкому Бердянської міської ради звільнили п'ятьох працівників, які теж погодилися співпрацювати з окупантами. У міськраді кажуть, що їхній відділ освіти наразі функціонує в Запоріжжі.
Раніше розвідка Міноборони України повідомляла, що у Херсоні окупанти оголосили вимогу школам — перейти на російську освітню програму. Однак на це погодилися лише двоє директорів. А наприкінці травня голова Херсонської ОВА Геннадій Лагута розповідав, що представники окупаційної влади у Херсоні проводили «нараду» з педагогами, але з понад 70 шкіл туди прийшли лише 20 людей.
- Поділитися: