ENRU

У Мінекології представили фінальну стратегію поводження з відходами

У Міністерстві екології та природних ресурсів представили остаточну редакцію Національної стратегії поводження з відходами.

Про це повідомляє «Урядовий портал».

«Ми вийшли на фінальну версію цього документа. Далі – рішення Кабміну і напрацювання необхідної законодавчої бази. Документ базується на європейських директивах, які Україна зобов’язалася імплементувати у рамках Угоди про асоціацію та враховує практичні напрацювання країн ЄС щодо вирішення проблем з відходами усіх видів: побутовими, будівельними, електронними, с/г та іншими», — пояснив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

Він зазначив, що документ, зокрема, передбачає запровадження економіки замкнутого циклу, мінімалізацію утворення відходів та можливості повторно їх використовувати як вторинну сировину.

«Поводження з відходами — майже тіньовий сектор економіки. Це — неприйнятно. Стратегія передбачає запровадження нових правил. Сміттєпереробні заводи та сортувальні лінії в Україні з’являться лише за прозорості ринку, коли можна прийти вкласти кошти в будівництво сміттєпереробного заводу чи сортувальної лінії і законно працювати, щоб повернути свою інвестицію», — сказав Семерак.

Він зазначив, що темпи реалізації реформи напряму будуть залежати від активності органів місцевого самоврядування та територіальних громад.

Нагадаємо, 30 травня 2016 року на Грибовицькому сміттєзвалищі cтався обвал, після виникнення пожежі. Під завалами були знайдені тіла трьох рятувальників, четвертий зник безвісти.

Роботу звалища призупинили, а львівське сміття почали вивозити в інші міста України. Уряд вирішив вивозити Львівське сміття на полігони області.

Влада Львова заявляла, що ситуація зі сміттям на межі екологічної надзвичайної ситуації.

Пізніше повідомлялося, що на Львівщині збудують 4 сміттєпереробних заводи.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram