УКРАЇНА

У Мінохорони здоров’я підготували 5 головних кроків для старту медреформи

22 жовтня, 2017 18:36
УКРАЇНА/У Мінохорони здоров’я підготували 5 головних кроків для старту медреформи
Зберегти
Вигляд
Про це розповіла в інтерв’ю Громадському в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

Для якнайшвидшого запуску медичної реформи, ключовий законопроект якої був ухвалений Радою 19 жовтня, у Міністерстві охорони здоров’я вже визначили п’ять головних кроків, які будуть реалізовані найближчим часом.

Про це розповіла в інтерв’ю Громадському в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

1. Створення Служби здоров’я згідно постанови Кабміну. «З цього приводу все вже готове, і ми готові це запускати», – сказала Супрун.

2. Положення щодо того, як лікарі будуть підписувати договори з своїми пацієнтами. Мінохорони здоров’я має підготувати наказ, як дозволить проведення цієї процедури.

3. Дозвіл на те, щоб пацієнти могли записуватись до електронної системи охорони здоров’я. «Наступного тижня ми проведемо прес-конференцію, щоб дати старт, аби з 1 січня ми могли це міняти», – повідомила в.о. міністра охорони здоров'я.

4. Зміни до бюджетного кодексу. Мова йде про ще один законопроект №6604 з пакету урядової медичної реформи, який наразі ухвалений тільки у першому читанні. «Там є декотрі правки, які були надані. І ми мусимо підтвердити все до кінця, щоб проголосувати його на наступний сесії парламенту через два тижні», – уточнила Супрун.

5. Порядок переходу лікарень на некомерційний спосіб підприємства. Мінохорони здоров’я необхідно прописати, як саме лікарні мають розпочати цей перехід.

Повну версію інтерв'ю читайте незабаром на сайті Громадського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як працюватиме ухвалена медична реформа.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини