В уряді кажуть, що Верховна Рада планує до середини липня ухвалити постанову про утворення в Україні нових районів.

Про це заявив заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода, повідомляє пресслужба Мінрегіону.

За його словами, план реформи передбачає, що до середини липня цього року Верховна Рада ухвалить постанову про утворення в Україні нових районів.

«У зв’язку з цим, вже зараз треба розуміти, як після ліквідації нинішніх і створення нових районів будуть реорганізовуватися місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, як вирішуватимуться між ними питання правонаступництва комунального і державного майна, бюджетних ресурсів, прав та інших зобов’язань», — розповів Негода.

Мінрегіон із залученням експертів розробив проєкт закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань діяльності та організації органів державної влади, органів місцевого самоврядування у зв’язку з утворенням (ліквідацією) районів».

Зазначається, що законопроєктом, серед іншого, пропонують врегулювати питання призначення виборів старост, правонаступництва майна, прав та обов’язків районних рад ліквідованих районів, завершення повноважень та правонаступництва органів місцевого самоврядування.

Також документ передбачає повноваження Кабінету міністрів утворювати та ліквідовувати місцеві (районні) державні адміністрації.

Крім того, проєкт закону визначає особливості державної реєстрації органів місцевого самоврядування в умовах зміни адміністративно-територіального устрою, а також — особливості найменування адміністративно-територіальних одиниць та інше.

За даними Мінрегіону, зараз законопроєкт направили на погодження всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, центральних органів виконавчої влади.

Раніше на засіданні уряду 27 травня міністри затвердили перспективні плани формування територій громад Запорізької, Львівської та Одеської областей. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що цими рішеннями Кабінет міністрів завершив один з етапів реформи децентралізації, затвердивши перспективні плани формування територій громад в усіх областях України.

Поділитись: