Життя

У Мінську акторки «Вільного театру» цілували пам’ятник, у якого хлопець просив вибачення на вимогу міліції

Життя/У Мінську акторки «Вільного театру» цілували пам’ятник, у якого хлопець просив вибачення на вимогу міліції
Зберегти
Вигляд
Акторки «Вільного театру» у столиці Білорусі Мінську прийшли до будівлі міністерства внутрішніх справ, де стоїть пам'ятник «городового» і поцілували його. Таким чином, вони висловили протест проти особливої уваги до пам’ятника з боку міліції.

Днями міліція змусила місцевого підлітка вибачатися перед пам’ятником за «ляпас».

Вранці 19 листопада чотири дівчини у межах флешмобу цілували та обіймали пам’ятник. До них підійшли представники міліції, зробили зауваження і сказали, що так робити не можна. Та пояснити, за якими статтями закону не можна цілувати пам’ятник міліціонери не змогли, зазначивши лише, що поряд знаходиться міністерство внутрішніх справ.

Учасниці акції пояснили, що це — відсилка до пам'ятника Оскару Уайльду, розцілованого людьми на французькому кладовищі Пер-Лашез. Під час дискусії з’ясувалося, що гладити пса поряд з «городовим» теж можна.

«Не потрібно боятися. Це скульптура «городового», яка в принципі не має ніякого страху на нас напускати. І так занадто багато страху в цьому місті. Собака милий. Давайте прости любити один одного. Ми за любов», – зазначила на опублікованому з «місця правопорушення» відео одна з учасниць акції Світлана Сугак.

Після акції дівчата безперешкодно пішли.

15 листопада повідомлялося, що правоохоронці Білорусі заявили, що 16-річний підліток дав ляпаса скульптурі «Мінський городовий». Цей «злочин» помітили міліціонери, які проїжджали поряд: вони спіймали підлітка і змусили його вибачитись.

На підлітка склали протокол і передали працівникам Московського відділу міліції Мінська. При цьому у ролику не пояснюється, яке покарання передбачене для хлопця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Засновник білоруського вільного театру, режисер вистави «Палаючі двері»: «Давайте поговоримо про катування»


Пов`язані новини