У Мінську на площі Свободи пройшла акція проти планів розміщення російської військової бази на території Білорусі.

Мітинг організували представники опозиційних партій і низки громадських організацій, повідомляє Радыё Свабода.

На площі зібралось приблизно 300 людей, вони тримали в руках антивоєнні плакати та кульки кольорів українського прапора. Люди скандують «Ні чужим військовим базам» і «Живе Білорусь».

Через деякий час на площу прийшли міліціонери і складали протокол на організаторів акції. Присутні кричати їм «Ганьба».

Також на мітингу були присутні спостерігачі місії ОБСЄ в Білорусі.

Минулого тижня ряд опозиційних політиків та активістів підписали спільну заяву «За Білорусь без чужих військових баз», в якій заявили, що розміщення іноземної військової бази призведе до втрати незалежності країни.

«Договір про розміщення на території Білорусі російської військової бази може бути підписаний у найближчий час. Це невірний крок, який може призвести до втрати незалежності Білорусі. Це зрада нашим національним інтересам, зрада народу і країні», - йдеться в заяві.

Вони вважають, що розміщення на території Білорусі іноземної військової бази суперечить 18 статті Конституції Білорусі, згідно з якою Білорусь прагне до нейтралітету.

Колишній кандидат у президенти Микола Статкевич заявив, що ця база створить нові загрози для безпеки Білорусі.

«Зрозуміло, що це військова авіабаза призначена проти Києва. Ми ж не хочемо, щоб з нашої землі йшла небезпека для братського українського народу. Навіть якщо вона йде також від нашого сусіднього братнього народу. Нам це не потрібно», - сказав Микола Статкевич.

 

23 вересня у центрі Мінська відбувся мітинг проти президента Білорусі Олександра Лукашенка.

19 вересня президент Російської Федерації Володимир Путін підписав розпорядження про створення авіабази РФ на території Білорусі.

/ фото @belamova, @svaboda та @ihar_losik

hromadske.tv

Поділитись: