Представник Мінських переговорів Ольга Айвазовська повідомила, що зараз немає рішення, як буде виглядати поліцейська місія ОБСЄ на Донбасі

На Мінських переговорах ще не прийняли рішення, як буде виглядати поліцейська місія ОБСЄ на Донбасі. Про це в коментарі Громадському розповіла учасниця політичної переговорної підгрупи в Мінську Ольга Айвазовська.

«Ще немає рішення, як буде виглядати поліцейська місія ОБСЄ. Є певна позиція України. Є позиція РФ та ОРДЛО, які заявляють, що вони проти будь-якої озброєної поліцейської місії. І є ОБСЄ, які не хочуть ставати на лінії зіткнення між двома протиборчими сторонами», — сказала Айвазовська.

Водночас, за її словами, комусь прийдеться нести відповідальність за безпеку. «І бажано її поділити Україні з ОБСЄ. Тоді, я сподіваюсь, рахунок буде 2:1 на користь України», – вважає представник Мінського процесу.

Також Айвазовська наголосила, що поліцейська місія має бути озброєна в зоні конфлікту на сході України.

«Поліцейська місія ОБСЄ повинна мати не лише дубинки, вони повинні мати вогнепальну зброю», — додала Айвазовська.

Нагадаємо, Київ наполягає на присутності на Донбасі поліцейської місії ОБСЄ для можливості проведення виборів. Разом з тим, учасник першого миротворчого батальйону України в Сараєво Михайло Савченко в ефірі Громадського заявив, що на Донбас немає сенсу відправляти місію до політичного вирішення конфлікту.

Президент України Петро Порошенко заявив, що країни «нормандського формату», США, а також Росія погодилися на розміщення на Донбасі збройної поліцейської місії ОБСЄ. Разом з тим, Німеччина заперечила домовленості щодо озброєної місії.

Поділитись: