Війна / Донбас

У Мінську немає жодного прогресу зі звільненням заручників — віце-спікерка Ради

Ірина Геращенко
Війна/Донбас/У Мінську немає жодного прогресу зі звільненням заручників — віце-спікерка Ради
Зберегти
Вигляд
На переговорах Тристоронньої контактної групи в Мінську немає жодного прогресу в питанні звільнення заручників.

Віце-спікерка Ради Ірина Геращенко зазначила, що Росія не визнає своїх громадян, які сидять в українських в'язницях.

«Ключова тема гуманітарної групи, де сьогодні працювали представники СБУ і МінТОТ- звільнення заручників . Тут немає жодного прогресу. Москва не визнає своїх росіян в українських тюрмах. ОРДЛО займає деструктивну позицію.Ми також нагадали координатору ОБСЄ Фрішу, що його не допустили до всіх ув‘язнених в ОРЛО, яких катують», — написала Геращенко.

Також вона зазначила, що на переговорах у Мінську представники України підняли повторно питання щодо підлітків, яких бойовики затримали в окупованому Донецьку у вересні 2016.

«Вчергове підняли питання підлітків, незаконно затримих бандитами в окупованому Донецьку ще в вересні 2016 року. Представники ОРДО обіцяли ОБСЄ відпустити дітей ... до грудня 2016, натомість, зараз засудили їх до тюремних термінів .... за шпигунство. Очікуємо від ОБСЄ жорсткішої позиції щодо дітей і підлітків», — написала Геращенко.

Україну на засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську замість Леоніда Кучми представляє дипломат Руслан Демченко.

У складі Тристоронньої контактної групи — уповноважена група представників України, Росії та Організації з безпеки і співробітництва Європи. ТКГ регулярно збирається на засідання у Мінську. Метою зустрічей є мирне врегулювання збройної агресії на Донбасі.

Пов`язані новини