На переговорах у Мінську розглядається можливість розведення військ на Донбасі в інших чотирьох пунктах, окрім анонсованих Станиці Луганської, Золотого і Петровського.

Про це в коментарі Громадському розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій України, екс-голова Луганщини Георгій Тука.

«Це лише перший крок. Три пункти були узгоджені зараз, ще чотири розглядаються. Можливо вони будуть узгоджені під час наступних раундів», – сказав він, при цьому відмовившись назвати ці населені пункти.

Тука також прокоментував інформацію про побоювання населення, зокрема Станиці Луганської, можливість відведення ЗСУ.

«На просто подали неповну інформацію. В цих угодах йдеться про те, що населені пункти, а також електростанція не підпадають під домовленості про відведення збройних формувань», – сказав він.

Заступник міністра також додав, що навіть у раз відведення ЗСУ, то на місці залишаться прикордонники, підрозділи МВС. «Таким чином, розмови про те, що ми лишаємо населення без захисту, не відповідають дійсності», – підсумував Тука.

Як повідомлялось, мешканці Станиці Луганської протестуватимуть проти відведення українських військ.

Відведення Збройних сил України від лінії зіткнення, що затверджено Рамковою угодою, призведе до втрати контролю України над населеним пунктом Станиця Луганська, сказав голова Луганської ВЦА Юрій Гарбуз.

В свою чергу, міністр з питань окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш розказав Громадському, що конкретних документів щодо відведення військ на конкретних зонах у зоні конфлікту на Донбасі ще не існує, тому у населення немає причин панікувати щодо того, що буде «здана» Станиця Луганська чи інший населений пункт.

Поділитись: