Міністерство соціальної політики України зазначає, що видатки на субсидії у 2020 році зменшили проти запланованих видатків на 2019 рік через зростання пенсій та мінімальної зарплати українців.

Про це йдеться у повідомленні, розміщеному на сайті Мінсоцполітики.

«Якщо порівнювати із цифрами, включеними у бюджет на цей рік (55,1 млрд грн), то закладені 47,6 млрд грн – справді менше. Але це скорочення спричинено виключно економічними факторами: за рахунок індексації пенсій, збільшення рівнів мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму доходи українців зросли», — йдеться у повідомленні уряду.

Водночас там додають, що запланованих видатків має вистачити на всіх отримувачів субсидій. Більше того, в уряді переконують, що вже у 2019 році Рада внесла зміни до бюджету, якими зменшила видатки на субсидії на цей рік до 47 мільярдів гривень.

«Слід зазначити, що у зв’язку із збільшенням рівня мінімальної зарплати та індексацією пенсій доходи українців будуть зростати, що у свою чергу може призвести до зменшення кількості домогосподарств, які матимуть право на субсидію», — йдеться у повідомленні.

За даними Мінсоцполітики, середній розмір субсидії під час минулого опалювального сезону в Україні складав 1700 гривень. Наразі субсидії отримують 2,8 мільйона українських родин, однак на час опалювального сезону їхня кількість може зросте до 4 мільйонів.

Також в уряді планують здійснювати перевірки реального стану житлових умов отримувачів субсидій. У разі виявлення невідповідностей там планують забирати кошти, які такі люди отримали у вигляді субсидій.

Напередодні в уряді повідомили, що вивчають питання приховування доходів отримувачами субсидій.

Нагадаємо, що проєкті закону про держбюджет на 2020 рік, який уряд вніс на розгляд Ради, передбачене зменшення видатків на субсидії на 8 мільярдів гривень або 14,5%.


Поділитись: