Життя / Соціальний захист

У Мінсоцполітики пропонують надавати фінансову допомогу на відкриття бізнесу

Мінсоцполітики
Життя/Соціальний захист/У Мінсоцполітики пропонують надавати фінансову допомогу на відкриття бізнесу
Зберегти
Вигляд
Міністерство соціальної політики розробило законопроект, яким пропонують надавати державну фінансову підтримку особам, які хочуть відкрити власну справу.

В основі відповідного законопроекту лежить пілотний проект Світового банку «Рука допомоги», який діяв у Львівській, Харківській та Полтавській областях, а також в окремих районах Донеччини, Житомирщини та Чернігівщини.

«Ми бачимо, що досвід пілотного проекту «Рука допомоги» довів свою спроможність та ефективність. Очевидно, що настав час його поширити на всю країну. Тому ми розробили відповідний законопроект, який будемо подавати у Верховну Раду, незважаючи на передвиборчу лихоманку», — повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева.

Зазначається, за більш ніж 1 рік дії пілотного проекту Світового банку, ним скористалося 243 людини, які отримали фінансову підтримку на відкриття бізнесу. Зазначимо, що проект Світового банку спрямований передусім на внутрішніх переселенців та малозабезпечених осіб.

У разі ухвалення відповідного закону, для отримання державної фінансової підтримки на відкриття бізнесу необхідно буде скласти бізнес-план та подати його на розгляд уповноважених осіб. Сума безвідсоткової, проте поворотної державної допомоги складе до 40 прожиткових мінімумів (близько 70 тисяч гривень). У разі, якщо отримувач цієї допомоги працевлаштує ще двох осіб, надані державні кошти можна не повертати.

Водночас, наразі поки невідомо, якою саме буде процедура відбору бізнес-проектів.

Раніше у Мінсоцполітики повідомили, що у 2019 році в Україні з’явиться новий вид соціальної допомоги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому Пенсійному фонду не вистачило 10,7 млрд грн

Пов`язані новини