NOVA OPERA та композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко відтворять втрачену музичну партитуру до вистави «Ґаз» Леся Курбаса (1923 рік) та презентують тематичний перформанс на виставці «Курбас: Нові світи».

Вистава «Ґаз» за Ґеоргом Кайзером стала свого часу революційним звершенням для естетики та форми українського театру та є класичним зразком українського театрального експресіонізму. Постановка, створена Лесем Курбасом у 1923 році, була тим «ліфтом», що переніс український театральний дискурс початку минулого століття із реалістично-побутової площини у сферу театру метафори та високих образних узагальнень, категорій, притаманних європейському театрального процесу початку ХХ ст. Пластичні експерименти з рухом акторських мас та авангардна, часом атональна симфонічна музика, що відтворювала звучання індустріальних механізмів, стали частинами справжнього шедевру театрального мистецтва. Сценографія до вистави створена Вадимом Меллером, це експресіоністична багатопланова конструкція, що втілювала образ машинізованого світу, де людина перетворюється на маленький гвинтик.

Партитура музики композитора Анатолія Буцького не збереглася до наших днів, але є багато описів її звучання, що вразили свого часу публіку постреволюційного Києва.

У межах спільного проекту з NOVA OPERA Мистецький арсенал відтворить втрачену музичну партитуру 1923 року.

Організатори: Мистецький арсенал, Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, Яра мистецька група (Нью-Йорк).

Громадське телебачення є інформаційним партнером заходу. 11 листопада, о 20:00 дивіться виставу в ефірі Громадського.

Поділитись: