У Мюнхені оголосили про план припинення бойових дій у Сирії

default/У Мюнхені оголосили про план припинення бойових дій у Сирії
Зберегти
Вигляд

В Мюнхені сторони, які беруть участь у переговорах щодо врегулювання ситуації в Сирії, погодилися на тижневе перемир'я, повідомляє ВВС.

«Зобов'язання зафіксовані на папері, однак головний тест на міцність у тому, щоб усі сторони їх виконували», – зазначив держсекретар США Джон Керрі.

Оголошення про перемир'я зроблене на фоні успіхів сирійських урядових військ, підкріплених російськими авіаударами, в провінції Алеппо.

«Ми домовилися за тиждень підготувати модальності, які будуть визначати режим припинення збройних дій, виходячи з того, що за цей час і уряд, і збройні групи зможуть вжити необхідних заходів для припинення конфлікту», – сказав російський міністр закордонних справ Сергій Лавров.

Однак британський колега Керрі і Лаврова Філіп Хеммонд зазначив, що перемир'я буде витримано лише у тому випадку, якщо Росія припинить підтримувати підконтрольні Башару Асаду війська своїми авіаударами.

За словами дипломата, миротворці ООН повинні будуть забезпечити доступ гуманітарних місій на всі охоплені конфліктом території.

У вівторок учасники переговорів звинуватили один одного в неконструктивній позиції: тоді російський МЗС поклав відповідальність за припинення переговорів на сирійську опозицію, також звинувативши делегацію з Саудівської Аравії в спробі зірвати переговорний процес.

Разом з тим, США і Туреччина висловили думку, що переговори були перенесені саме через російські бомбардування в Сирії, в результаті яких гинуть цивільні.

Після оголошення про тижневе перемир’я, ООН заявила, що розраховує вже в найближчі 24 години розпочати постачання харчів до деяких районів Сирії, які перебувають в облозі.

Зазначимо, що через бої гуманітарна допомога не надходила до деяких сирійських міст вже більше року.

У збройному конфлікті в Сирії за майже п'ять років бойових дій загинули понад 250 000 людей, а 13,5 млн сирійців покинули свої домівки.

План про початок допомоги був у пакеті заходів, ухвалених у Мюнхені Міжнародною групою підтримки Сирії, до якої входять 17 країн.

Група вирішила також домагатися загального «припинення вогню» в Сирії, що має початися через тиждень

Припинення вогню не поширюватиметься на джихадистські угрупування «Ісламська держава» і «Фронт Ан-Нусра».

Відповіді сирійського уряду ще не було, а коаліція сирійських повстанців привітала оголошення.

«Якщо ми побачимо дії і виконання домовленостей на місці, то ми відразу полетимо до Женеви», – сказав представник опозиційної коаліції Салім аль-Муслат.

Оголошення про пропоноване перемир'я зроблено в той час, як сирійська армія за підтримки російських авіаударів веде наступ у районі міста Алеппо.

Унаслідок наступу десятки тисяч мирних жителів у районі Алеппо, що перебуває під контролем повстанців, можуть опинитися в оточенні.

Раніше Польща заявила про намір приєднається до коаліції проти «Ісламської держави». Крім того, Арабські Емірати заявили, що готові розпочати наземну операцію в Сирії.