Світ

У Молдові знову мітингували через невизнання виборів мера Кишинева

26 серпня, 2018 22:54
Світ/У Молдові знову мітингували через невизнання виборів мера Кишинева
Зберегти
Вигляд
Опозиція вимагала визнати результати виборів мера Кишинева, скасувати змішану виборчу систему і звільнити суддів, які не визнали підсумків голосування

У столиці Молдови Кишиневі пройшов багатотисячний антиурядовий мітинг.

За даними NewsMaker, організував акцію протестний рух ACUM.

Опозиція вимагала визнати результати виборів мера Кишинева, скасувати змішану виборчу систему і звільнити суддів, які не визнали підсумків голосування.

Спочатку акція мала відбутися на центральній площі Кишинева, але її зайняли представники партії Шора, які 26 серпня також влаштовують мітинг.

Як пише «Укрінформ», за словами одного з організаторів акції, лідера партії «Дія і солідарність» Майї Санду, зміна місця проведення мітингу пов'язана з намаганням правлячої в країні коаліції перешкодити акції.

Зазначимо, протестний рух утворено за ініціативою опозиційних партій «Дія і солідарність», «Платформа «Гідність і правда», а також Ліберально-демократичної партії.

У червні Верховний суд Молдови анулював результати виборів мера Кишинева, на яких перемогу здобув лідер партії «Платформа «Гідність і правда» Андрій Настасе.

20 червня у центрі Кишинева опозиція вийшла на акцію протесту  проти рішення суду визнати недійсними вибори мера столиці Молдови. 

За результатами виборів, Андрій Нестасе набрав близько 52% голосів виборців. За його опонента, кандидата від Партії соціалістів Іона Чебана, проголосували близько 48% жителів Кишинева.

Пов`язані новини