У Молдові заявили, що ексголова «Нафтогазу» Коболєв не є радником Санду, як він сам казав

Колишній голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв
Колишній голова правління «Нафтогазу» Андрій КоболєвFacebook / Andriy Kobolyev

Колишній голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв консультує владу Молдови з енергетичних питань. А в тім, він не є радником президенти цієї країни Маї Санду, як сам заявляв.

Про це «Європейській правді» повідомили в адміністрації президентки Молдови.

Там зазначили, що Коболєв за рекомендацією Єврокомісії «надавав безоплатні консультації владі Кишинева під час енергетичної кризи 2021-2022 років», коли проти нього не була порушена кримінальна справа.

«Наразі Коболєв продовжує консультувати Міністерство енергетики Молдови щодо аудиту боргу "Молдовагазу", спираючись на свій досвід юридичної перемоги "Нафтогазу" над російським гігантом "Газпромом" у Стокгольмському арбітражному суді, завдяки якій Україна відшкодувала 4,6 млрд доларів США», — повідомили в адміністрації Санду.

Водночас там наголосили, що Коболєв не є офіційним радником Санду.

Нагадаємо, що ексголова «Нафтогазу» під час засідання Вищого антикорупційного суду заявив, що є радником президентки Молдови.

Він сказав, що його нездатність виїжджати з України та працювати там, обмежує не лише його можливості, а ще й роботу його команди. Тож попросив суд відхилити клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу. Зрештою, суд не дозволив Коболєву виїжджати за межі України.

Що відомо про справу Коболєва?

19 січня 2023 року правоохоронці повідомили про підозру колишньому голові правління НАК «Нафтогаз України» Андрію Коболєву, заявивши, що він зловживав службовим становищем і забезпечив собі виплату премій майже на 10 млн доларів (в еквіваленті).

За даними слідства, ця сума суттєво перевищувала нормативно визначені розміри таких виплат, а за ті самі досягнення у 2017 році Коболєву виплатили премію у 12,49 млн грн.

Слідчі зазначають, що він приховав від членів Комітету з призначень та винагород і Наглядової ради компанії інформацію про те, що для керівників підприємств, заснованих на держвласності, встановлені граничні розміри преміювання — не більш як 36 посадових окладів на рік. Так, Коболєву закидають ч. 5 ст. 191 КК України, яка передбачає від 7 до 12 років за ґратами.

У САП заявили, що протягом 2018–2021 років службовці «Нафтогазу» не сприяли розслідуванню і ховали від слідства документи та матеріали компанії, необхідні для встановлення обставин вчинення злочину.