У МОН засудили образливі слова випускників щодо кримських татар і закликали вчити історію
Український центр оцінювання якості освіти засудив агресивні висловлювання кількох випускників однієї з київських шкіл на адресу кримськотатарського народу, які вони записали на відео після складання ЗНО з історії України.
Як пояснили в УЦОЯО, випускники на відео невдоволені завданням №25, яке було на ЗНО. Воно перевіряє знання абітурієнтів щодо подій і персоналій, пов’язаних із кримськотатарським народом.

Освітяни наголошують, що вимогами Програми зовнішнього незалежного оцінювання з історії України передбачено знання учнями історичних постатей кримськотатарського народу та подій в його історії.
«Особливо прикрим є те, що учасники ЗНО, присутні на відео, у блюзнірській формі висловлюються на адресу кримськотатарського народу й дозволяють собі емоційні вигуки, що заперечують територіальну цілісність України», — наголошують в УЦОЯО.
Там закликали учасників зовнішнього незалежного оцінювання, які образливо висловилися на адресу кримських татар, уважно знайомитися з програмами ЗНО, ретельно готуватися до роботи з тестом, працювати над рівнем власного критичного мислення і «принаймні після такого прикрого випадку мати снагу визнати, що згадане завдання є коректним, а їхня агресія — безпідставною».
Раніше стало відомо, що після складання ЗНО з історії України декілька випускників київської міської школи №90 записали та виклали в інтернет відео з образливими висловлюваннями на адресу кримських татар. Крім того, один зі школярів заявив, що «Крим — це Росія».
Увагу на відео звернув голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
Згодом випускники видалили відео і вибачилися. Керівництво Київської міської школи № 90 також опублікувало у Facebook офіційні вибачення за своїх вихованців.
Окрім того, Чубаров запросив в Офіс Меджлісу кримськотатарського народу випускників, які допустили образливі випади проти кримськотатарського народу, але потім вибачилися за скоєне. Він пообіцяв, що там лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв особисто вручить кожному з них книги з історії Криму і кримськотатарського народу.
16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський Союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».
- Поділитися: