Життя

У Москві провели обшук у журналістки у справі «Правого сектора»

Життя/У Москві провели обшук у журналістки у справі «Правого сектора»
Зберегти
Вигляд

У Москві представники Слідчого комітету провели обшуки в квартирі журналістки Ксенії Бабіч.

Про це повідомив спецкореспондент російського видання «Такие дела» Ілья Шепелін, додавши копію повістки про виклик Бабіч на допит.

Обшук нібито пов'язаний зі справою Артема Скоропадського, в минулому її однокурсника по факультету журналістики Московського державного університету, а зараз прес-секретаря організації «Правий сектор», якого в Росії звинувачують в екстремізмі.

«Перевірили в однокімнатній квартирі все, аж до устілок у взутті. Обшук закінчився вилученням усіх електронних засобів», – написав Шепелін.

Московська журналістка Ксеніїя Бабіч донедавна була редактором порталу РБК і писала для проекту «Сноб». Крім того, працювала позаштатним кореспондентом українського каналу «112.ua». Нині вона є прес-секретарем організації «Правовая инициатива по России».

У свою чергу в Національній спілці журналістів України заявили про стурбованість ситуацією з обшуками у Бабіч на тлі недавнього арешту в Москві українського журналіста Романа Сущенка.

Нагадаємо, що 30 вересня у Москві було затримано власного кореспондента Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка.

Російське ФСБ заявляє, що він є співробітником головного управління розвідки Міноборони України. Лефортовський суд Москви 1 жовтня заарештував Сущенка на 2 місяці.

МЗС України вважає, що затримання Сущенка у Москві порушує норми міжнародного права. Україна звернулася до всіх міжнародних організацій з проханням докласти зусиль для його визволення.  

Комітет захисту журналістів закликає Росію звільнити Сущенка або оприлюднити докази, що він і справді шпигував на території Росії.

7 жовтня ФСБ пред’явила Сущенку офіційне звинувачення у шпигунстві

Пов`язані новини