Життя

У Москві українця засудили до 11 років в'язниці за шпигунство

Життя/У Москві українця засудили до 11 років в'язниці за шпигунство
Зберегти
Вигляд

Московський обласний суд засудив громадянина України Валентина Виговського до 11 років позбавлення волі за економічне і військове шпигунство в авіакосмічній галузі Росії. Про це з посиланням на центр громадських зв'язків ФСБ РФ.

Згідно з текстом вироку, Виговський був визнаний винним по статті 276 КК Росії за шпигунство. Також суд постановив повернути в дохід держави 3900 євро вилучені у Виговського.

У ФСБ стверджують, що Виговський через інтернет залучав працівників організацій російського ОПК авіаційно-космічного профілю до збору секретних даних за гроші. Його нібито цікавила закрита технічна документація по перспективним розробкам.

Його затримали у 2012 році за підозрою в тому, що він здобував секретну інформацію для якогось іноземної держави.
Про яку саме державу йдеться, у відомстві не уточнили.

Виговський був затриманий співробітниками ФСБ Росії на території Криму.

За даними московського суду, українець уклав досудову угоду зі слідством. Справа була розслідувана російськими органами ФСБ під грифом «цілком таємно».

Після оголошення вироку засудженому була надана можливість поговорити з представником посольства України.

Адвокат Виговського повідомив, що планує оскаржити вирок.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав «актом свавільного цинізму» вирок Російської Федерації щодо українця Валентина Виговського.

Міністерство закордонних справ України в серпні внесло Виговського в список політв’язнів, що засуджені або перебувають під слідством у Росії.

Пов`язані новини