Члени громадської спостережної комісії у Москві виявили в СІЗО «Лефортово» Романа Сущенка, журналіста агенції «Укрінформ».  Лефортовський суд Москви заарештував його за «шпигунство».

Про це повідомила правозахинсиця Зоя Свєтова, передає «Открытая Россия».

«Ми абсолютно випадково зустріли в камері карантинного відділення Лефортовської в'язниці 47-річного громадянина України Романа Сущенка. Він розповів, що він журналіст, якого звинувачують в шпигунстві. Подробиць свого затримання і звинувачень, які йому пред'явили, Сущенко не зміг нам повідомити. Співробітники Лефортово заборонили нам його питати про кримінальну справу», — сказала вона.

Коли саме відбувся арешт не повідомляється. Свєтова додала, що за словами Сущенка, при затриманні на нього чинили психологічний тиск, слідчий не дозволив йому зателефонувати додому і повідомити дружині про свій арешт.

Слідство ФСБ надало йому державного адвоката.

Судячи з публікацій на сайті агентства «Укрінформ», Роман Сущенко працював його кореспондентом в Парижі. 

Скріншот з сайту Укрінформ

На даний час, в Кіровській області відбуває покарання за «шпигунство на користь України» Валентин Виговський, він засуджений на 14 років. Також у Башкирії за «шпигунство» відбуває покарання Віктор Щур. Його засудили на 12 років ув’язнення.

Поділитись: