ENRU

У Москві заарештували лідера «Християнської держави» за погрози кінотеатрам через «Матильду»

Таганський суд Москви арештував лідера руху «Християнська держава — Свята Русь» Олександра Калініна у справі про погрози та вимагання у власників кіномереж не показувати фільм режисера Олексія Учителя «Матильда».

«За клопотанням слідчого щодо Калініна обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту на термін до 22 листопада», — повідомили прес-службі суду, передає «Интерфакс».

Приймаючи рішення, суд врахував, що, перебуваючи на волі, підозрюваний може продовжити займатися злочинною діяльністю, сховатися від слідства, а також спробувати чинити тиск на свідків у справі

Олександр Калінін був затриманий вранці 23 вересня. Як пояснили в МВС, він є фігурантом кримінальної справи, пов'язаної з примусом кінопрокатників до відмови від демонстрації фільму «Матильда».

У МВС уточнили, що кримінальну справу було порушено за фактом «примусу керівництва комерційної організації, що здійснює діяльність в області демонстрації кінофільмів, відмовитися від демонстрації художнього фільму в мережі кінотеатрів під загрозою застосування насильства по відношенню до глядачів кіномережі, заподіяння шкоди і збитків власникам кінотеатрів» .

Раніше Калінін був опитаний у справі про підпал автомобілів біля офісу Костянтина Добриніна — адвоката режисера фільму «Матильда» Олексія Учителя.

Тоді він був відпущений під підписку про невиїзд, оскільки не брав участі в підпалі. Але потім він був повторно затриманий у зв'язку з нововиявленими обставини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Православний радикалізм в Росії: кому завадив фільм «Матильда»

Раніше адвокат російського режисера Олексія Учителя Костянтин Добринін повідомив, що противники фільму «Матильда» спалили його автомобіль.

31 серпня в Петербурзі студію режисера фільму «Матильда»  закидали коктейлями Молотова.