Директорці бібліотеки української літератури Наталії Шаріній, обвинуваченій в екстремізмі та розтраті, повідомили про припинення трудового договору у зв'язку із закінченням його терміну.

Директорці бібліотеки української літератури Наталії Шаріній, обвинуваченій в екстремізмі та розтраті, повідомили про припинення трудового договору у зв'язку із закінченням його терміну.

Про це повідомив адвокат Шаріної, Іван Павлов агентству «Інтерфакс».

«Департамент національної політики і міжрегіональних зв'язків Москви повідомив мою підзахисну про розірвання трудового договору», — розповів Павлов.

Весь час, поки Шаріна перебувала під домашнім арештом, вона продовжувала бути на посаді директорки бібліотеки, і тільки тепер договір з нею розірвуть.

У жовтні 2015 року Наталію Шаріну опинилась під домашнім арештом, після чого її керівництво ухвалило рішення про відсторонення Шаріної з посади, яке на думку її захисників є незаконним.

«Відсторонення з посади – це запобіжний захід, який обирає суд. Департамент культури та інші організації не можуть самостійно приймати такі рішення», — заявив Павлов.

У жовтні 2015 року в Бібліотеці української літератури в Москві відбулися обшуки, після чого її директорка Наталія Шаріна була затримана і перебувала під домашнім арештом, який неодноразово продовжувався судом і триває досі.

Стосовно неї порушено кримінальну справу за розпалювання національної ненависті та ворожнечі, а також приниження людської гідності.

Приводом для порушення справи стало поширення серед відвідувачів бібліотеки видання українського політичного діяча Дмитра Корчинського, яке визнане судом екстремістським матеріалом і заборонене до використання.

Пізніше Шаріну звинуватили в розтраті. За версією слідства, у 2011-2013 роках вона витрачала призначені для виплати юристам бібліотеки кошти на свій захист у першій кримінальній справі про екстремізм, яку згодом закрили.

На початку лютого захист Шаріної звернувся до Страсбурзького суду зі скаргою на умови її домашнього арешту.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: