Українські громадяни, які хворіють на коронавірусну хворобу чи мають підозру на COVID-19, зможуть проголосувати на місцевих виборах вдома. Однак для цього необхідно подати заявку до 23 жовтня включно.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу 17 вересня.

На питання, чи зможуть проголосувати на місцевих виборах люди, яким встановили діагноз чи які мають підозру на нього, міністр відповів: «Звичайно, зможуть: це конституційне право будь-якої людини — голосувати, брати участь у виборах».

За його словами, таким людям потрібно звернутися до територіальної виборчої комісії до 20:00 останньої п’ятниці перед днем голосування (23 жовтня) і залишити заяву, що вона повинна проголосувати вдома через коронавірусну хворобу.

Таким чином у день голосування до них додому приїде комісія у засобах захисту і дасть можливість людині проголосувати.

Заяву треба подавати особисто?

Міністр не уточнив: хворий на COVID має обов'язково прийти до виборчої комісії чи може звернутися телефоном або листом.

Речник Центральної виборчої комісії Костянтин Хівренко пояснив нам, що згідно з чинним законодавством, для того, щоб проголосувати вдома, треба подати письмову заяву з медичною довідкою. Однак не обов'язково особисто приносити заяву: це можуть зробити, наприклад, родичі, сусіди чи знайомі.

Водночас він уточнив, що ЦВК ще може ухвалити якісь додаткові роз'яснення або ж Верховна Рада змінить законодавство. Останнє речник ЦВК називає малоймовірним через замалі часові межі.

Яка в Україні ситуація з коронавірусом?

За минулу добу, 16 вересня, коронавірусне захворювання підтвердили у 3 584 людей — це рекорд з початку пандемії. Також відомо, що 1 589 пацієнтів вчора одужали, а 60 — померли від ускладнень.

Загалом в Україні за весь час епідемії коронавірусне захворювання виявили у 166 244 людей, з них одужали 73 913 пацієнтів, а 3 400 — померли від ускладнень. Продовжують лікуватися від COVID-19 88 931 людина.

А коли місцеві вибори?

Місцеві вибори в Україні пройдуть у неділю, 25 жовтня. Обиратимуть депутатів місцевих рад — сільських і селищних, міських, районних та обласних, районних у містах, а також міського голову Києва та голів майже усіх міст, сіл і територіальних громад.

Поділитись: