У МОЗ розповіли, коли українцям чекати на ревакцинацію проти коронавірусу

Повторно щеплювати проти коронавірусу українців найближчим часом не планують. Ревакцинацію населення влада готова буде організувати через рік.

Про це повідомив головний санітарний лікар України Ігор Кузін в етері «Українського радіо».

Він зазначив, що введення третьої бустерної дози вакцини зараз не є офіційною рекомендацією виробника. У МОЗ її розглядають як таку, яка ще не пройшла досліджень.

«В нас немає доказових даних, що третя вакцинація Pfizer або іншою вакциною може бути більш ефективною. Це питання розглядають і рішення не ухвалене. Якщо ж ці дані будуть доказові і рекомендації будуть ухвалені, ми будемо це питання розглядати», — каже Кузін.

Наголошує, що наразі уряд розглядає можливість ревакцинації населення через рік після повної першої вакцинації.

Нагадаємо, що напередодні директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус заявив, що ВООЗ виступає за введення мораторію на щеплення третьою дозою вакцини проти коронавірусу. Наголошує, що наразі вакцини не вистачає бідним країнам.

Що передувало?

Попри неодноразові заклики ВООЗ наразі не ревакцинуватися, ідея введення третьої дози стає все більш актуальною у країнах, які розпочали свою кампанію щеплень раніше за інших. А все через побоювання поступового зниження імунітету у вакцинованих людей.

Так, 12 липня влада Ізраїлю офіційно оголосила, що раніше щеплені препаратом Pfizer люди зі слабкою імунною системою матимуть право отримати третю дозу. МОЗ Ізраїлю також розглядає можливість дозволити щеплюватися третьою дозою всім людям.

У багатьох інших розвинених країнах ревакцинація обговорюється, хоча ще не розпочата.

Наприклад, 5 серпня президент Франції Емманюель Макрон заявив, що у країні планують вводити третю дозу вакцини проти коронавірусу вразливим групам населення. Робити це можуть почати вже з вересня, причиною називають загрозу штаму «Дельта».

Чи ефективна третя доза щеплення проти COVID-19?

Поки що остаточних даних щодо цього немає. Однак Pfizer та BioNTech на початку липня заявили, що отримали «обнадійливі дані».

Вони демонструють, що унаслідок введення бустерної дози вакцини через 6 місяців після другої формуються високі титри антитіл ㅡ у 5-10 разів вище, ніж після двох основних ін'єкцій.

Водночас регуляторні органи США, такі як FDA та CDC (Центр з контролю та профілактики захворювань), вже заявили, що повністю вакцинованим американцям зараз не потрібна бустерна доза щеплення.