ENRU

У МОЗ заявили про готовність скасувати наказ про заборонені професії для жінок

Міністерство охорони здоров'я готове скасувати наказ №256, який встановлює перелік заборонених професій для жінок. Відповідний наказ МОЗ винесено на громадське обговорення.

Про це повідомила народна депутатка, ініціаторка всеукраїнської кампанії по боротьбі з трудовою дискримінацією «Жінка може все!» Ірина Суслова, передає УНІАН.

«Сьогодні у нас перша велика перемога. Міністерство охорони здоров'я готове скасувати наказ №256 про перелік заборонених для жінок професій. Відповідний проект наказу Міністерства винесено на громадське обговорення, яке триватиме не менше місяця», — заявила Суслова.

Як відомо, наказ №256 від 1993 року сформував список з 450 професій, які заборонені для опанування жінками. Зокрема, серед них машиністи метро, ​​водії автобусів, пожежні тощо.

Водночас, наказ №241 визначив граничні норми підіймання вантажів для жінок, які складають 7-10 кг, що також автоматично закриває їм дорогу до багатьох професій.

За словами Суслової, вона особисто зверталася до уряду та міжнародних організацій з проханням посприяти тому, щоб накази були скасовані.

Також вона підкреслила, що має намір продовжувати боротьбу за скасування наказу МОЗ №241.

«Наша мета - гарантія свободи вибору для жінок. Це не означає, що завтра всі жінки стануть ливарниками або лісорубами, але правове поле повинно бути однаковим для всіх і гарантувати для жінок і чоловіків рівні стартові умови», — додала Суслова.