Життя / Освіта

У музеї Бразилії після пожежі знайшли вцілілим череп віком 11 тисяч років

ВВС
Життя/Освіта/У музеї Бразилії після пожежі знайшли вцілілим череп віком 11 тисяч років
Зберегти
Вигляд
У Національному музеї Бразилії після масштабної пожежі вдалося знайти майже неушкодженим череп давньої людини Лузії. Вважається, що це найдавніші рештки людини в Латинській Америці, яким близько 11 тисяч років.

Директор музею оголосив, що під завалами зруйнованої будівлі вдалося знайти 80% черепа первісної жінки. Ця знахідка була «перлиною» музейної колекції.

Фахівці оптимістично налаштовані та повідомили, що можуть відновити пошкоджені ділянки черепа Лузії. Він вцілів завдяки тому, що зберігався в спеціальній металевій коробці. Саме це убезпечило давній череп від знищення вогнем.

Натомість скелет Лузії, який науковці створили спираючись на її череп та знайдені рештки, повністю згорів.

Ім’я Лузія первісній жінці дали за аналогією з Люсі — відомою знахідкою у Танзанії, вік якої оцінили в 3,5 мільйонів років.

У вересні в Ріо-де-Жанейро сталася масштабна пожежа в Національному музеї Бразилії, який є найстарішим науковим закладом країни. У 200-річному музеї зберігалося понад 20 мільйонів експонатів. Цей музей у 1818 році заснував король Португалії Жуан VI, тоді заклад називався Королівським музеєм. Королівська родина мала на меті стимулювати наукові дослідження в Бразилії. Відпочатку, там збирали зразки флори та фауни, а згодом — поповнили колекцію предметами мистецтва Давнього Єгипту, та речами, знайденими під час розкопок.

Пов`язані новини