Представник Міжнародного валютного фонду в Україні Йоста Люнгман пояснив суттєве зміцнення гривні відносно іноземних валют сприятливими умовами на міжнародних товарних та фінансових ринках.

Про це Люнгман повідомив в інтерв’ю «Еспресо».

Серед іншого, представник МВФ зазначив, що зміцненню гривні сприяли перекази українських заробітчан.

«Важко визначити головний фактор, який до цього призвів. Так, має місце продовження достатньо суттєвого припливу коштів від українців, які перебувають на заробітках за кордоном. Ціни на традиційні товари українського експорту високі, водночас, як ціни українського імпорту, — на той же газ, — зменшились», — повідомив Люнгман.

Він зазначив, що останні 2 роки українські аграрії збирають рекордний за обсягами врожай зернових, надходження від експорту якого збільшують пропозицію валюти в країні, зменшуючи її курс.

«І так, уряд запропонував привабливі ставки на національні облігації, що підвищило попит на ці папери», — додав представник МВФ в Україні.

Він зазначив, що зміцнення гривні позитивно впливає на споживачів, для яких дешевшають імпортні товари. Разом з цим, від цього явища страждають експортери, для яких падає виручка.

Зазначимо, що в українському уряді вважають, що тенденція до зміцнення гривні продовжиться і у 2020 році.

Через міцніший курс гривні державний бюджет у 2019 році недоотримав близько 3,1% запланованих доходів.

У 2019 році українська гривня стала валютою, яка найбільше зміцніла відносно долара серед всіх валют світу. У Нацбанку повідомили, що гривня у 2019 році найбільше зміцнилася не лише відносно долара, але й відносно решти світових валют.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile