УКРАЇНА

У МВС можуть вжити «непопулярних методів» для гарантування безпеки хресної ходи

УКРАЇНА/У МВС можуть вжити «непопулярних методів» для гарантування безпеки хресної ходи
Зберегти
Вигляд
lead

Для гарантування безпеки під час «хресної ходи» вірян УПЦ Московського патріархату у разі потреби МВС може застосувати непопулярні методи.

Про це на брифінгу сказав заступник голови МВС України Сергій Яровий.

«Ми не допустимо жодної каплі крові, але, у разі потреби – будемо використовувати і непопулярні методи», – сказав Яровий.

На міжвідомчій нараді в поліції правоохоронці вирішили створити координаційну раду за участі МВС, поліції, Нацгвардії, СБУ, прокуратури для охорони публічної безпеки і порядку під час хресної ходи.

За словами голови СБУ Василя Грицака, силовики виробили свою консолідовану позицію з проведення заходів для гарантування безпеки хресної ходи. За його словами, це важливо, оскільки, за даними спецслужби, хода може бути використана антиукраїнськими силами для дестабілізації ситуації в країні.

«Немає жодних претензій до вірян. Ми поважаємо їх вибір. Але до СБУ надходить інформація з різних джерел про присутніх серед віруючих провокаторів. Тому відповідальність за безпеку хресної ходи безумовно також мають нести організатори цього заходу», – сказав Грицак.

Голова Нацполіції України Хатія Деканоідзе додала, що правоохоронці планують посилити заходи безпеки у місцях проведення хресної ходи. Зокрема, йдеться про проведення у разі необхідності поверхневого огляду, доступ громадян через рамки металошукачів.

Нагадаємо, хресна хода розпочалася 3 липня на сході України зі Святогірської лаври, а 9 липня на заході країни – з Почаївської лаври.

27 липня, напередодні святкування Дня Хрещення Русі-України, учасники обох колон мають намір зустрітися в Києві на Володимирській гірці і разом пройти до Києво-Печерської лаври, де заплановане урочисте богослужіння.

Раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що Московський патріархат має повне право проводити хресну ходу.

При цьому, спікер ВР Андрій Парубій заявив, що Росія готує провокації під час хресної ходи в Києві.

Пов`язані новини