ENRU

У Мистецькому арсеналі відбудеться фестиваль молодих українських художників

У четвер, 28 вересня, у Мистецькому арсеналі відбудеться відкриття Фестивалю молодих українських художників.

Програма Фестивалю складається з 67 мистецьких проектів, які кураторки Фестивалю Лізавета Герман, Марія Ланько і Катерина Філюк відібрали на конкурсній основі з роботами, співзвучними темі Фестивалю.

Молодим художникам запропонували поміркувати над категоріями змін, які характеризують сучасність — розмиття топографічних кордонів, хиткість національних держав, мінливість ідентичностей, зникнення меж між приватним і публічним.

«Цікаво, що художники дуже по-різному відреагували на запропоновану тему, а отже і їхні проекти можна легко ранжувати від досить особистих та майже інтимних роздумів щодо певної ситуації чи проблеми, до абстрагованих загальних конструктів», — розповідає кураторка проекту.

Проект спрямований на підтримку молодих художників, який об’єднує зусилля Міністерства культури України, Мистецького арсеналу і Національного художнього музею України в державному секторі культури.

«Це крок, який демонструє, що сучасна культура має таку ж вагу, що й історичні зразки. Фактично, молодіжне бієнале зазначає розворот культурної політики в Україні», — сказала Олеся Островська, генеральний директор НКММК «Мистецький арсенал».

Переважна більшість проектів Фестивалю представлена в Мистецькому арсеналі, а деякі роботи реалізовані в публічному просторі міста та на майданчиках співорганізаторів.

Фестиваль триватиме з 28 вересня по 29 жовтня 2017 року та відбуватиметься у форматі бієнале кожні два роки на базі різних українських інституцій культури.