УКРАЇНА

У «Мистецькому Арсеналі» відкривається виставка про історію плакату

УКРАЇНА/У «Мистецькому Арсеналі» відкривається виставка про історію плакату
Зберегти
Вигляд
lead
З 20 жовтня до 27 листопада в «Мистецькому Арсеналі» діятиме виставка «Ефемероїди. ХХ століття у плакаті». Вона поєднає понад 300 робіт і покаже, як розвивався жанр плакату впродовж різних історичних періодів — від афіш «Мулен Руж» через військову пропаганду до сучасних соціальних постерів.

Поруч із зображеннями будуть наведені історичні хроніки. Виставка буде поділена на три головних сегменти — «Війна», «Тоталітаризм» і «Людина».

«Наш проект називається «Ефемероїди». Ця назва — винахід швейцарських музейників, які займаються дизайном. Вони придумали її для характеристики плакату, оскільки саме це слово — «ефемерний» — відображає сутність плакату як виду мистецтва, оскільки цей аркуш паперу швидко зникає. З іншого боку: швидкоплинними є й ідеї, які доносить до нас плакат. І люди змінюють свою свідомість під впливом мистецтва», — розповідає про виставку Ольга Мельник, керівниця відділу розвитку музейної справи «Мистецького Арсеналу».

Зразки робіт Альфонса Мухи. uk.wikipedia.org

Про формування виставки Ольга Мельник каже: «У Львові ми взяли для виставки понад 100 плакатів. Це потужний блок польського плакату 1920-30-х років. Це і агітаційні, і політичні, і звичайні рекламні плакати. З цього ж музею ми вперше привезли в Київ твори видатного представника сецесії Альфонса Мухи».

Пов`язані новини