В МЗС заявили про «викривлені наративи» в іноземних ЗМІ щодо курсу України в НАТО
У Міністерстві закордонних справ України заявили, що в іноземних ЗМІ з'являються публікації, в яких просуваються «альтернативні» мирні плани для України та ставиться під сумнів український курс на членство в НАТО.
Про це розповів речник МЗС України Олег Ніколенко.
Він зазначив, що автори таких матеріалів формують «викривлені наративи» та зазвичай посилаються на коментарі анонімних джерел, достовірність яких перевірити неможливо.
Як приклад Ніколенко навів публікацію Німецького агентства преси (DPA).
За його словами, німецькі журналісти, посилаючись на неназваних співрозмовників, стверджують, що кроки до членства України в НАТО можуть відволікти від «набагато важливішої підтримки» й, окрім того, підштовхнути росію до більш агресивної війни.
Далі агентство робить висновок, що прогрес, імовірно, буде можливий лише після досягнення Україною успіхів у протидії російській агресії, додав Ніколенко.
Речник МЗС наголосив, що ці аргументи «давно втратили свою актуальність». Він нагадав, що Україна за рік досягла успіхів в обороні від російської агресії.
Ніколенко також зауважив, що в 2014 році позаблоковий статус України не завадив росії окупувати Крим і розпалити війну на сході країни. Далі він згадав дипломатичні зусилля України, Франції та Німеччини в рамках Мінського процесу, які також не допомогли запобігти повномасштабному російському вторгненню.
«Мета москви — повне знищення України. Натомість просування на шляху до вступу України в НАТО змусить росію вгамувати свою агресію», — наголосив речник МЗС.
Він додав, що майбутнє євроатлантичної безпеки вирішується на полі бою в Україні, а вступ держави до НАТО гарантуватиме стратегічну безпеку всього Альянсу.
«Україна — це не проблема, а перевага для НАТО», — підкреслив Ніколенко.
Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба окреслив українські очікування від саміту НАТО у Вільнюсі в липні цього року. Зокрема, Україна розраховує отримати зобов’язання від союзників, яке визначить шлях до вступу в НАТО.
Детальніше про матеріал DPA
Як пише «Європейська правда» з посиланням на матеріал DPA, США та Німеччина, за «зачиненими дверима» дали зрозуміти, що поки не хочуть брати на себе жодних зобов’язань щодо членства України в НАТО, які б виходили за межі декларації 2008 року.
У цій декларації глави держав та урядів погодилися, що Україна і Грузія повинні приєднатися до НАТО. Однак конкретних термінів чи графіка для цього не оголосили.
- Поділитися: