У 2019 році Національний банк України виявив дещо більше підроблених банкнот, аніж роком раніше. Найчастіше підробляли банкноти номіналом 500 гривень.

Як повідомляє прес-служба НБУ, у 2019 році на 1 мільйон справжніх банкнот гривні припадало в середньому 2,9 банкноти підробок. У 2018 році цей показник становив 2,5 банкноти. Для порівняння, євро підробляють у десятеро більше. За останніми даними Європейського центробанку, на 1 мільйон справжніх євро припадає 27 підробок.

«Як наслідок, найчастіше у 2019 році підробляли банкноти саме старого зразка — номіналом 500 гривень зразка 2006 року та 100 гривень зразка 2005 року. Їх кількість становила близько 65% та 15% від загальної кількості вилучених з обігу підробок відповідно», — йдеться у повідомленні Нацбанку.

Там зазначають, що зловмисники почали рідше підробляти банкноти номіналом 200 гривень (на 17% менше), 100 гривень (на 29% менше), 50 та 20 гривень (на 31% менше).

Фото:

Нацбанк

«Здебільшого вилучені з обігу підроблені банкноти національної валюти друкувалися з використанням принтерів і були розраховані на неуважність громадян та касових працівників закладів торгівлі», — зазначають у Нацбанку.

Серед банкнот іноземних валют у 2019 році найбільше вилучали підроблені 100 доларів, а також 50 та 500 євро. При цьому, зловмисники найчастіше намагаються підробити саме американські долари (75% всіх виявлених фальшивих банкнот іноземних валют). Євро підробляють у 23% випадків, російські рублі та англійські фунти стерлінгів підробляють у 2% випадків.

Фото:

Нацбанк

Національний банк нагадує, що у разі виникнення сумнівів щодо того, чи справжньою є банкнота, громадянам слід звертатися до банків, які зобов'язані безкоштовно перевірити її або передати на перевірку до Національного банку. При цьому, громадянам будуть відшкодовувати лише справжні банкноти. Виявлені фальшиві банкноти відшкодованню не підлягають.

«Підроблені банкноти вилучаються без відшкодування їх вартості. Про їх вилучення Національний банк повідомляє Національну поліцію України, підробки в установленому порядку передаються уповноваженим працівникам поліції для проведення розслідувань», — додають у Нацбанку.

25 жовтня 2019 року в Нацбанк випустив в обіг банкноти номіналом 1000 гривень. Банкнота блакитного кольору, на лицьовій стороні банкноти буде зображено портрет Володимира Вернадського, а на іншій будівля Національної академії наук України.

20 грудня в обіг надійшли оновлені банкноти номіналом 50 гривень, а 25 лютого в обігу мають з'явитися нові банкноти номіналом 200 гривень.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile