Економіка

У «Нафтогазі» назвали причини звільнення керівника «Укртранснафти»

Економіка/У «Нафтогазі» назвали причини звільнення керівника «Укртранснафти»
Зберегти
Вигляд

Заступник голови компанії «Нафтогаз» Андрій Пасішник назвав основні причини відсторонення Олександра Лазорка від управління компанією «Укртранснафта».

Про це повідомляє УП.

Серед названих причин: претензії до викачування нафти і проведення об'єктивної інвентаризації технологічної нафти, підозри у можливих зловживаннях з тендерними процедурами.

Окрім того, це питання оплати голові Дніпропетровської ОДА Ігорю Коломойському 75 млн грн в місяць за зберігання нафти на потужностях групи «Приват», «хоча на операції на понад 50 млн гривень Лазорко повинен був отримувати згоду наглядової ради, якої йому не давали. В цілому він сплатив 305 млн грн, що в шість разів перевищує допустиму норму».

«З моменту вступу на посаду Лазорка, офіційні показники видобутку «Укрнафти» знизилися з 3,6 млн тон у рік до менш ніж 2 млн тон. Є неофіційна інформація, що Лазорко транспортував невраховані обсяги нафти на Кременчуцький НПЗ «Привату», – розповіли у «Нафтогазі» виданню.

Також Лазорко не виконав рішення зборів акціонерів про внесення змін в Статут, де на вимогу міністра були включені пункти щодо посилення контролю держави над компанією; основна частина коштів держкомпанії (близько 2 млрд гривень) розміщена чомусь не в держбанках, а в банку Коломойського.

Як повідомлялося, вчора Наглядова рада «Укртранснафти» відсторонила Олександра Лазорка від виконання обов'язків голови правління.

/фото Сергія Грішина

Пов`язані новини