ENRU

«У нас був спектакль і почався обстріл» — про найсильніший за роки війни вогонь у Новолуганському

Унаслідок обстрілу селища Новолуганське Донецької області 18 грудня було пошкоджено понад 100 будівель.  Місцеві мешканці розповіли Громадському, що це найсильніший обстріл за 3 роки війни. 

«У нас був спектакль, буквально через 20 хвилин після початку спектаклю почався обстріл.  Звідки стріляли, по звуку у приміщенні, ми й не розуміли. Коли ми вийшли, лише тоді побачили напрям. Два снаряди Граду», — розповіла директорка дошкільного навчального закладу «Івушка» Віра Лотова.

Директорка Новолуганської школи Ірина Шарапіна також зазначила, що це набільш потужний обстріл у Новолуганському. 

«Я це все бачила, це на моїх очах було, як це все вибухнуло, одразу вікна посипались. А потім все стихло. Ми одразу дітей випустили і вони пішли по домівках. Прийшли батьки, які змогли. З дітей ніхто не постраждав і співробітники також. Це перший випадок у Новолуганському, коли такий сильний обстріл. Взагалі були обстріли, але не такі сильні і не такі часті», — сказала вона. 

Ірина додала, що 2 роки село вважалось сірою зоною. 

Червоним позначено лінію розмежування

ОБСЄ у 2017 році на Донбасі зафіксувала 400 тисяч порушень режиму тиші. Останніми днями ситуація погіршилася. Унаслідок обстрілу селища Новолуганського 18 грудня було пошкоджено понад 100 будівель. 21 грудня у селищі відновили газ і світло