У Служби безпеки України зараз немає підстав для видворення з України російського політтехнолога Ігоря Шувалова, який відповідає за інформаційну політику телеканалу «Інтер».

Про це в ефірі Громадського заявив керівник апарату СБУ Олександр Ткачук.

«Казати на сьогоднішній момент, що є підстави про скорочення терміну перебування пана Шувалова в Україні ми не можемо, я говорю про це відверто», — стверджує Ткачук.

Водночас він сказав, що СБУ «збирає усю наявну інформацію» стосовно працівників «Інтера», які можуть становити загрозу державній безпеці України.

«Що стосується Шувалова, та інших працівників «Інтера», які є громадянами РФ, то ми збираємо інформацію як з відкритих джерел, так і через свої специфічні канали, і потім даємо оцінку. Звичайно, я це можу підтвердити, що ми даємо оцінку про порушення українського законодавства», — додав керівник апарату СБУ.

Нагадаємо, раніше сьогодні під стінами СБУ близько 50 осіб влаштували акцію протесту, вимагаючи депортувати з країни керівництво телеканалу «Інтер».

Нагадаємо, що глава правління телеканалу «Інтер» Єгор Бенкендорф покинув свою посаду 14 вересня.

Раніше, в результаті пожежі у будівлі «Інтера» постраждали люди. Зокрема, журналістка телеканалу отримала травму хребта під час пожежі. 

За підозрою у підпалі будівлі «Інтера» було затримано 6 осіб, повідомив голова Нацполіції Києва Андрій Крищенко, проте згодом їх відпустили.

5 вересня, пікетувальники поставили намети і заявили про безстрокову акцію. Попри ці дії «Інтер» не подав заяву про перешкоджання журналістській діяльності. Тим часом, Порошенко доручив Луценку взяти під особистий контроль розслідування щодо «Інтера». 

5 та 6 вересня пікетувальники почали блокування головного офісу телеканалу. Вдень 6 вересня вони призупинили блокування нібито за домовленістю із телеканалом. Проте керівництво телеканалу «Інтер» спростовує досягнення будь-яких домовленостей із екс-добробатівцями, які протестували під офісом.

Натомість, «Національні інформаційні системи», які виробляють новинний контент для телеканалу «Інтер», заявили, що не змінюватимуть редакційну політику на вимогу протестувальників.

Раніше 13 вересня організатор пікету під телеканалом «Інтер», Олексій Сердюк повідомив, що його в Одесі затримала поліція.

Поділитись: