Технології

У NASA вперше за 37 років запустили резервні двигуни міжзоряного зонду Voyager-1

3 грудня, 2017 22:09
Технології/У NASA вперше за 37 років запустили резервні двигуни міжзоряного зонду Voyager-1
Зберегти
Вигляд
lead
Фахівці NASA вперше за 37 років запустили резервні двигуни космічного апарата Voyager-1, місією якого було досліджувати Сатурн і Юпітер, а потім — кордони Сонячної системи

Фахівці NASA вперше за 37 років запустили резервні двигуни космічного апарата Voyager-1, місією якого було досліджувати Сатурн і Юпітер, а потім — кордони Сонячної системи.

Про це повідомляє NASA.

Востаннє двигуни Voyager-1 вмикали у 1980 році. Учені вирішили скоригувати положення апарату так, аби його антена постійно була направлена на Землю.

До цього фахівці поправляли його орієнтацію за допомогою мікроімпульсів основних коригувальних двигунів, однак з 2014 року вони почали зношуватися і ставати все менш ефективними. І саме ці резервні двигуни інженери розглядали як запасний варіант у разі зношення попередніх, однак вони з 1980 року не працювали.

Наприкінці листопада 2017 року NASA успішно підключило резервні двигуни та почала перевірку їх роботи — вони працюють без збоїв. Відтепер усі маневри зонда будуть проводити саме за допомогою цих двигунів, що подовжить роботу апарату ще на 2-3роки.

«Команда Voyager-1 використала дані десятирічної давнини та вивчила його програмне забезпечення, кодоване застарілою мовою, щоб переконатися, що ми можемо безпечно протестувати двигуни», — сказав головний інженер проекту.

Аналогічні дії фахівці хочуть провести над Voyager-2.

Міжзоряний зонд Voyager-1 вперше запустили у 1977 році, тоді його місією було досліджувати Юпітер та Сатурн. Цей зонд став першим космічним апаратом, який зробив детальні знімки планет, а після — почав виконувати додаткову місію і визначати кордони Сонячної системи.

Voyager-1 досягнув третьої космічної швидкості, що означає, що він може перебороти тяжіння Сонця та вийти у міжзоряний простір за межі Сонячної системи.

Раніше NASA показало підготовку ракети-носія до польоту на Марс.

Більше про:
# NASA
Пов`язані новини