Астрофізики Кристофер Конслайс і Том Вестбі з Ноттінґемського університету стверджують, що у нашій галактиці — Чумацькому Шляху — може існувати 36 позаземних цивілізацій, кожна з яких за рівнем розвитку здатна вийти на зв’язок із іншими. Але ми, земляни, скоріш за все, знайдемо їх тільки через 6 тисяч років.

Про це вони написали у публікації в науковому виданні The Astrophysical Journal.

До своєї оцінки кількості розумних позаземних цивілізацій дослідники дійшли після уточнення розрахунків за рівнянням Дрейка. Це математична формула, за допомогою якої астроном Френк Дрейк у 1961 році запропонував визначити число цивілізацій в Чумацькому Шляху, з якими в людства є шанс вступити в контакт.

Відповідь — простий добуток семи різних величин, як-от кількість зірок, що утворюються в рік в нашій галактиці; частка зірок, що мають планети; середнє число планет, що потенційно здатні підтримувати життя, на зірку, що має планети тощо. Проблема — саме в підрахунку цих величин: виміряти їх якщо не неможливо, то дуже важко.

Конслайс і Вестбі заявили, що уточнили розрахунки за рівнянням Дрейка за допомогою нових відкритих даних. При цьому вони взяли за основу своїх міркувань так званий принцип Коперника. Його суть: ані Земля, ані Сонце не посідають якесь особливе становище у Всесвіті. Іншими словами, життя може виникнути в будь-якому середовищі, умови в якому подібні до земних.

Відповідно до розрахунків астрофізиків, найбільш імовірним розв’язанням рівняння Дрейка є число 36 — це означає, що в Чумацькому Шляху є 36 позаземних цивілізацій, із якими ми можемо вступити в контакт (як, власне, й кожна з них — із іншими). Утім, застерігають вони, це число може коливатися від 4 до 211.

І навіть 36 — це скромна оцінка, оскільки враховує досить «юний» вік освоєння землянами космосу — лише 100 років.

За розрахунками Конслайса й Вестбі, для налагодження двостороннього зв’язку з якоюсь іншопланетною цивілізацією нам знадобиться принаймні 6120 років. А все тому, що найближча з них, скоріш за все, розташована за 17 тисяч світлових років від нас.

Поділитись: