Життя

У НАТО незадоволені дозволом Іспанії на дозаправку російських кораблів

Життя/У НАТО незадоволені дозволом Іспанії на дозаправку російських кораблів
Зберегти
Вигляд

У НАТО незадоволені тим, що Іспанія дозволяла десяткам російських бойових кораблів і підводних човнів проходити дозаправку на військовій базі в 30 кілометрах від Гібралтару, пише The Times.

За даними видання, з 2011 року щонайменше 57 російських судів і підводних човнів пришвартовувалися в іспанському анклаві в Африці.

Військові аналітики кажуть, що російські кораблі заходять в іспанський порт так часто, що Гібралтар можна назвати чи не основною російської базою в Середземномор'ї.

Як зазначається, це провокує звинувачення в зраді Іспанією інтересів НАТО у світлі агресивних дій Росії в Україні і на міжнародній арені.

«Те, що Іспанія дозволяє військовим кораблям Росії користуватися своїм портом в Сеуті, підриває солідарність всередині НАТО», – вважає представник конгресу США Джо Піттс.

Сфера військового впливу Росії розширюється, оскільки вона отримує доступ до портів в південних морях, вважає Піттс. Завдання НАТО – обмежити такий доступ, впевнений конгресмен.

Люк Коффі, аналітик з питань безпеки в Heritage Foundation та колишній спеціальний радник Пентагону сказав: «Іспанія вистеляє червону доріжку для російських кораблів в Сеуті, хоча Крим досі окупований і діють економічні санкції проти Росії».

Готовність Іспанії надавати допомогу пересуванню російських кораблів може бути і демонстрацією сили в суперечці за Гібралтар, зазначає газета.

Черговий інцидент стався в цьому місяці, коли британським морякам довелося зробити попереджувальні постріли в повітря після того, як іспанський патрульний катер наблизився на небезпечну відстань до американського атомного підводного човна, що заходила в порт.

Пов`язані новини