Учасники саміту НАТО у заключній декларації за результатами зустрічі в Брюсселі підтримали прагнення України вступити до складу Альянсу.

Учасники саміту НАТО у заключній декларації за результатами зустрічі в Брюсселі підтримали прагнення України вступити до складу Альянсу.

Про це йдеться в декларації, опублікованій на сайті НАТО.

«Незалежна, суверенна та стабільна Україна, яка твердо дотримується принципів демократії та верховенства права, є запорукою євроатлантичної безпеки. Ми твердо переконані в тому, що Україна має право самостійно вирішувати власне майбутнє та зовнішньополітичний курс. Зважаючи на переосмислення українських прагнень до членства в НАТО, ми керуємось нашими рішеннями на Бухарестському саміті та на наступних самітах», — підсумували учасники саміту.

У НАТО підкреслили успіх проведених в Україні реформ, однак зазначили, що очікують від Києва «подальшого прогресу в зусиллях з подолання значних проблем, які лишилися».

Також в Альянсі згадали про український закон про освіту, який спричинив конфлікт з Угорщиною. У НАТО закликали Україну в повній мірі виконувати рекомендації та висновки Венеціанської комісії, яка детально вивчала текст закону.

Президент України Петро Порошенко привітав таке рішення Альянсу.

За результатами саміту НАТО члени Альянсу підтримали Україну та закликали Росію вивести війська з Донбасу.

Раніше Порошенко затвердив річну програму співробітництва України з НАТО.

Також Порошенко заявляв, що Україна планує вступити до НАТО у найближчі 10 років.

10 березня НАТО визнало за Україною статус країни-аспіранта. Це означає, що Північноатлантичний альянс визнав прагнення України набути повноцінного членства в організації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступ до ЄС та НАТО — фундаментальні інтереси України — проект закону про нацбезпеку

Генсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що «двері для України відкриті, але треба виконати низку вимог».

Поділитись: