Світ / Європа

У Нідерландах лікаря судитимуть за евтаназію жінки, яка хворіла на деменцію

Associated Press
Світ/Європа/У Нідерландах лікаря судитимуть за евтаназію жінки, яка хворіла на деменцію
Зберегти
Вигляд
Нідерландські прокурори передадуть до суду справу щодо лікаря, який «перевищив свої повноваження», здійснивши евтаназію літній жінці, яка страждала на деменцію (порушення здатності мислити і відчувати емоції, ред.). За словами слідства, заповіт жінки був «суперечливим».

Прокурори почали розглядати справу про «необачну» евтаназію у вересні 2018 року. За даними слідства, лікар будинку літніх людей підсипав снодійне в каву пацієнтки, а потім, поки її стримували члени родини, зробив їй смертельну ін’єкцію.

Лікар заявив, що виконував прохання пацієнтки, яке вона написала раніше, і, «з огляду на деменцію жінки», не реагував на те, що вона казала в ході процедури.

Прокурори вважають, що прохання жінки було «суперечливим» та «незрозумілим»: в заповіті вона вказала, що евтаназію слід здійснити «коли я вирішу, що вже час». Слідство вважає, що лікар мав звіритись з думкою пацієнтки в ході процедури не зважаючи на її нестабільний розумовий стан.

«Якби у Нідерландах вирішили не розглядати цю справу, це було б сигналом про те, що лікарі можуть робити що завгодно з пацієнтами, які не здатні відповідати за свої слова і дії», — прокоментував Скотт Кім, спеціаліст з етичних питань в Національному інституті здоров’я США.

Голова Федерації лікарів Нідерландів Рене Геман заявив, що провадження щодо евтаназії пацієнтів з деменцією залишаються суперечливим і проблематичним питанням і сказав, що поважає лікаря за відкритість перед слідством.

Нідерланди — одна з п’яти країни світу, яка легалізувала загальну евтаназію і одна з двох країн, які дозволили цю процедуру для людей з психічними розладами. Пацієнти з деменцією мають право письмово клопотати про евтаназію, зазначивши чіткі умови, за яких вона має бути проведена.

Нагадаємо, в Індії дозволили застосовувати пасивну евтаназію: пацієнт сам зможе вирішувати, чи потрібно штучно підтримувати життя.

Парламент австралійського штату Вікторія затвердив законопроект про легалізацію добровільної евтаназії.

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини