Світ

У Нідерландах поліція затримала 19 людей на акції проти помічника Cвятого Миколая «Чорного Піта»

NOS
Світ/У Нідерландах поліція затримала 19 людей на акції проти помічника Cвятого Миколая «Чорного Піта»
Зберегти
Вигляд
lead
У нідерландському місті Ейндговені відбулася сутичка між футбольними фанатами і протестувальниками, які влаштували демонстрацію проти персонажа — помічника Святого Миколая «Чорного Піта»

У Нідерландах 17 листопада, в день, коли голландські діти традиційно вітають прибуття Святого Миколая (Sinterklaas, нід.), в містах Роттердамі, Ейндговені, Гронінгені та Горні відбулися демонстрації проти його помічника «Чорного Піта» (Zwarte Piet нід.).

Протестувальники вважають популярного дитячого персонажа расистським, адже його зазвичай зображають з чорним або коричневим обличчям, чорним кучерявим волоссям, золотими сережками і яскраво червоними губами.

Під час проведення демонстрації у Ейндговені, протестувальників оточили футбольні фанати — прихильники традиції. Коли між сторонами виник конфлікт, втрутилися правоохоронці і затримали 19 осіб.

Як повідомляє новозеландський Newsroom, поліція затримала троє людей у Ротердамі, де між протестувальниками і прихильниками «Чорного Піта» також виник конфлікт. Також правоохоронці попередили сутички у Гронінгені та Леувардені.

«Чорний Піт» — помічник Святого Миколая, який традиційно прибуває у листопаді до Нідерландів на пароході з Іспанії. Роль «Чорного піта» — допомагати Святому Миколаю розносити подарунки і саме у нього знаходиться книга, де записані хороші і лихі вчинки дітей.

Нагадаємо, авіакомпанію Ryanair засудили через те, що вона не зняла з рейсу пасажира, який дозволив собі расистські висловлювання на адресу іншої пасажирки літака. Раніше у Starbucks викликали поліцію через афроамериканців, які нічого не замовили: кав’ярня згодом вибачилася. Пізніше Starbucks оголосила, що на день закриє 8 тисяч кав'ярень у США для інструктажу щодо расових упереджень. У березні журнал National Geographic визнав, що протягом десятиліть у нього були «расистські обкладинки».

Автор: Лев Коротаєвський
Пов`язані новини