Інженери з нідерландського стартапу Microsure випробували на людях робота під назвою Musa, який здатний зшивати судини діаметром до 0,3 мм.

Про це повідомляє видання New Atlas.

Так, роботом керує хірург, але переводить рухи рук у більш точні дії механізмів.

З огляду на делікатний характер процесу, тільки невелика кількість хірургів наразі здатні виконувати такі операції. Ідея стартапу Microsure полягає у тому, щоб зробити процедуру безпечнішою і легко контрольованою, усунувши такі фактори, як тремтіння рук або інші рухи людини.

«Мікроконтроль дозволяє нам бути дуже точними в наших рухах під час операції. Робот дозволяє нам працювати на крихітних лімфатичних кровоносних судинах, отримуючи найкращі результати для цих складних і виснажливих процедур», — говорить пластичний хірург з медичного центру Університету Маастрихта Шан Шань Цю Шао.

Нову систему успішно випробували за участі 20 доброволиць. Остаточні підсумки проведених операцій вчені підвели через 3,5 місяці, коли всі пацієнтки вже відновилися. Медики відзначили, що якість швів, зроблених Musa, була не гіршою, ніж у досвідчених хірургів.

Високоточна форма хірургії, відома як супермікрохірургія, є відносно новим медичним методом та використовується для з'єднання ультратонких кровоносних і лімфатичних судин, а одним з її основних застосувань є боротьба з лімфедемою, яка зазвичай виникає після лікування раку молочної залози й призводить до набряку.

Нагадаємо, науковці з Ратґерського університету в Нью-Джерсі створили та успішно протестували робота для забору крові з людських вен. За допомогою ультразвукового сканера машина швидко знаходить вену і правильно вводить голку.

Поділитись: