Технології

У Нідерландах 11 новонароджених померли через експеримент з віагрою

24 липня, 2018 17:57
Технології/У Нідерландах 11 новонароджених померли через експеримент з віагрою
Зберегти
Вигляд
У Нідерландах померли 11 новонароджених, матері яких брали участь у науковому експерименті. Під час вагітності вони вживали віагру, щоб їх плід швидше виріс.

У Нідерландах померли 11 новонароджених, матері яких брали участь у науковому експерименті. Під час вагітності вони вживали віагру, щоб їх плід швидше виріс.

Про це повідомляє The Guardian.

Під час дослідження, яке проводилося в 10 лікарнях Нідерландів, вагітні жінки вживали Сильденафіл (торгова назва Віагра). Ця речовина розширює кровоносні судини. Її використовують під час еректильної дисфункції у чоловіків, також її призначають людям з підвищеним артеріальним тиском.

Вчені сподівалися, що Сильденафіл сприятиме кращій течії крові через плаценту, що вплине на ріст дитини.

Утім експеримент припинили коли незалежний комітет, який стежив за дослідженням, виявив, що 17 дітей народилися з проблемами легень і 11 з них вже померли.

Учені підозрюють, що препарат викликає занадто високий кров’яний тиск у легенях, а це призводить до того, що діти отримують занадто мало кисню.

Повідомляється, що в експерименті взяли участь 93 жінки зі зниженим функціонуванням плаценти, ще 90 жінок вживали плацебо, у трьох з них народилися діти з такими ж проблемами легень і жодна дитина не померла.

Дослідники зазначають, що експерименти на пацюках, які передували дослідженню, подібних проблем не виявили.

Раніше у Великій Британії затримали медсестру за підозрою у вбивстві немовлят.

Пов`язані новини