Нижня палата парламенту Нідерландів підтримала проект, яким скасовується закон про консультативний референдум, котрий у 2016 році заблокував визнання країною Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Нижня палата парламенту Нідерландів підтримала проект, яким скасовується закон про консультативний референдум, котрий у 2016 році заблокував визнання країною Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Про це повідомляє видання NOS.

Законопроект підтримали 76 депутатів з коаліційних фракцій, проти закону виступили 69 опозиційних депутатів.

Законопроект, внесення якого ініціювала міністр внутрішніх справ Нідерландів, Кайса Оллонгрен, скасовує чинний закон про референдум.

Водночас опозиційні партії в ході дебатів не погодились із скасуванням референдуму: на їх думку, має бути альтернативне рішення.

За кілька тижнів закон про скасування буде розглянуто в Сенаті — верхній палаті парламенту.

Нагадаємо, у квітні у 2016 році у Нідерландах відбувся референдум щодо ратифікації Угоди про асоціацією України з ЄС. Згідно з результатами, проти асоціації з Україною проголосували 61% виборців, за —  38,21%.

Нідерланди були єдиною країною в ЄС, що ще не здійснила ратифікації цієї угоди.

Ратифікація вже була схвалена в Нідерландах на всіх рівнях, але процес зупинився на найостаннішій, уже технічній стадії – передачі на зберігання до Брюсселя ратифікаційних документів – після того, як ця угода стала першим об’єктом прагнення євроскептиків скористатися новим законом Нідерландів про консультаційні референдуми щодо вже ухвалених законів.

Зрештою 30 травня 2017 року Нідерландах був схвалений законопроект про набуття чинності закону від 8 липня 2015 року про схвалення  Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

У червні минулого року Нідерланди завершили ратифікацію Угоди про асоціацію України з ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Антиукраїнські настрої в Нідерландах формують вихідці з РФ — The New York Times

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile