Федеральний уряд Німеччини погодив із владою штатів єдині правила пересування в межах країни в умовах епідемії коронавірусу. Вони врахували введений нещодавно карантин в одному з районів землі Північний Рейн-Вестфалія через спалах COVID-19 на м’ясозаготівельному заводі.

Про це повідомляє DW.

Відповідно до погоджених правил, люди, які подорожують із регіону з великою кількістю випадків COVID-19, можуть заселитися в готель в іншому регіоні лише за медичною довідкою. Вона має підтверджувати відсутність коронавірусної хвороби в подорожувальника на підставі тесту, пройденого не пізніше ніж за дві доби до прибуття.

Дискусії щодо правил були викликані виявленим нещодавно спалахом коронавірусної хвороби на м’ясокомбінаті в районі Ґютерсло, що в землі Північний Рейн-Вестфалія. Там COVID-19 виявили в понад 1500 співробітників, а в самому районі до 30 червня відновили карантин.

Після цього німецькі ЗМІ почали повідомляти, що подорожувальникам із Ґютерсло відмовляють у заселенні в готелі й у в’їзді в інші землі — навіть попри те, що ті коронавірусу не мають. Зокрема, про відмову селити людей із регіонів із великою кількістю випадків коронавірусу оголосила Баварія.

Тому федеральний та місцеві уряди вирішили ухвалити єдині правила для внутрішніх подорожей в умовах епідемії коронавірусу, аби уникнути таких інцидентів. «Людей із району Ґютерсло відверто стигматизують», — заявив із цього приводу глава Північного Рейну-Вестфалії Армін Лашет.

Як нагадує DW, Німеччина стала першою великою країною ЄС, яка близько семи тижнів тому почала послаблювати карантин, уведений через епідемію коронавірусу. Наразі ФРН покладається на відстеження нових випадків COVID-19 за допомогою спеціального додатку та спеціально навчених людей, аби в разі необхідності нові спалахи хвороби були локалізовані.

Станом на 28 червня з початку епідемії коронавірусне захворювання підтвердили вже в понад 10 мільйонів людей зі всього світу, понад половина з них вилікувалася.

Поділитись: