У Німеччині урядова комісія рекомендує офіційно легалізувати аборти на ранніх термінах

Призначена німецьким урядом комісія рекомендувала офіційно легалізувати аборти у перші 12 тижнів вагітності. Це може стати історичним кроком для Німеччини, в якій аборти заборонені та є кримінальним злочином.

Про це пише DW.

Хоч аборти в Німеччині наразі заборонені, однак покарання не застосовується, якщо вагітність перервали протягом перших трьох місяців, а вагітна жінка отримала перед цим консультацію. Крім того, аборт прямо дозволений у разі зґвалтування або загрози життю, фізичному чи психічному здоров'ю жінки.

А втім, цій законодавчій базі вже близько 30 років, і її давно критикують. Панівна коаліція соціал-демократів (СДПН), «зелених» і вільних демократів (ВДП) повертається до цього питання й хоче лібералізувати законодавство про аборти. У понеділок, 15 квітня, призначена урядом комісія представила свої рекомендації та закликала скасувати стару конституційну заборону на аборти.

Політикиня СДПН Катя Маст сказала, що новим у цій рекомендації є те, що аборти на ранніх термінах більше не будуть вважатися кримінальним злочином.

«Я вважаю, що положень про аборти не повинно бути в кримінальному кодексі, тому що, на мою думку, це стигматизує жінок», — сказала вона.

Релігійні групи та об'єднання відреагували по-різному. Католицький архиєпископ Берліна Хайнер Кох заявив, що церква воліла б дотримуватися наявних правил, тому що вони «цінують як потреби й турботи матері, так і захист ненародженої дитини». Центральний комітет німецьких католиків теж виступив проти рішення, адже воно «дає ембріону менше захисту на ранніх стадіях вагітності».

Проти виступили й консервативні політсили. Зокрема, лідер найбільшої опозиційної партії — Християнсько-демократичного союзу (ХДС) — Фрідріх Мерц, який заявив, що з такою реформою уряд «вводить у країну великий соціальний конфлікт».

А Дороті Бер із Християнсько-соціального союзу (ХСС) висловила своє «здивування тим, що захист життя ненародженої дитини, очевидно, більше не відіграватиме жодної ролі».

Серед противників також — правопопулістська партія «Альтернатива для Німеччини» (АдН). Натомість соціалістична «Ліва партія» закликає уряд перетворити рекомендації на законопроєкт і представити його найближчим часом.

У 1990-х роках резолюція Бундестагу щодо лібералізації законодавства про аборти зазнала невдачі у Федеральному конституційному суді. Компроміс, що виник у результаті, став чинним законом.