УКРАЇНА

У Німеччині порушили справу через корупцію у постачанні автівок до України

3 листопада, 2017 21:54
УКРАЇНА/У Німеччині порушили справу через корупцію у постачанні автівок до України
Зберегти
Вигляд
Прокуратура німецького міста Галле порушила кримінальну справу проти трьох посадових осіб за підозрою у фальшуванні реєстраційних документів на автомобілі, призначені для ввезення в Україну.

Прокуратура німецького міста Галле порушила кримінальну справу проти трьох посадових осіб за підозрою у фальшуванні реєстраційних документів на автомобілі, призначені для ввезення в Україну.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Офіційний представник прокуратури Галле повідомив, що головна підозра полягає в тому, що посадовці за гроші брали участь у корупційній схемі, «омолоджуючи» реєстраційні документи для автомобілів, які згодом ввозилися в Україну.

Торік в Україні набув чинності закон про значне зниження ставки акцизного збору на імпортні вживані авто.

Нововведення мали заохотити імпорт новіших і більш екологічних автомобілів, що зійшли з конвеєра після 2010-го року, та зробити імпорт старіших автівок непривабливим.

Як пояснив у коментарі DW голова Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко, саме на цій різниці і ґрунтуються подібні корупційні схеми.

«На автомобілі, які молодше 2010-го року, з об'ємом двигуна, наприклад, у 1,5 літра, акциз становить 0,063 євро за кубічний сантиметр. За такий автомобіль слід сплатити лише 93 євро, а за таке ж авто старше 2010-го року — вже 2225 євро», — сказав Назаренко.

У випадку з німецькими реєстраційними документами, схоже, якраз українські посадовці передали інформацію про зловживання німецьким колегам.

За даними місцевих ЗМІ, вийти на слід зловмисників допомогла інформація з України. Зазначається, що до оборудки також були причетні три автодилери з Галле.

Схме працювала наступним чином: автодилери, що прагнули позбутися старих автівок, працювали у змові з чиновницями з відомства реєстрації.

Ті «знімали» із супровідних документів на машину кілька «зайвих» років, а після цього авто із новим «свідоцтвом про народження» вирушало на український кордон і ввозилося за низьким акцизом.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини