У німецькій армії вперше з гітлерівських часів з’являться рабини
Парламент Німеччини ухвалив закон, який відновлює у Збройних силах країни — Бундесвері — інститут військового рабинату. Його ще в 1930—х роках заборонила тодішня нацистська влада.
Рішення парламентарі підтримали одностайно, повідомляє DW. До цього в німецькій армії існували лише військові капелани — протестанти й католики.
Міністерка оборони Німеччини Анеґрет Крамп-Каренбауер назвала рішення парламенту «особливим виявом солідарності й визнання» солдатів-євреїв у німецькій армії. Вона додала, що це сприятиме боротьбі «проти повсякденного й усе більшого антисемітизму в нашому суспільстві».
Закон також передбачає створення військового рабинату в Берліні, який матиме представництва в Гамбургу, Мюнхені, Франкфурті й Лейпцигу. Спершу планується набрати до 10 військових рабинів.
Ініціативу відновити в Бундесвері інститут військового рабинату Крамп-Каренбауер висунула ще в грудні 2019-го. Далі вона планує дозволити виконувати роль капелана (військового священника) також імамам і православним священникам.
Євреї воювали в німецькій армії під час Першої світової, а військові рабини були порівняно поширеним явищем у Бундесвері до 1933 року, коли Гітлер їх заборонив.
За даними Міністерства оборони Німеччини, в Бундесвері служать близько 300 євреїв, 3000 мусульман і близько 90 тисяч християн.
- Поділитися: