Роль України в енергетичній безпеці ЄС буде переглядатися через всю сукупність подій, які відбулись в Україні за останні 11 років.

Під час саміту «Україна — ЄС», що пройшов у Брюсселі, було підписано меморандум про порозуміння в енергетичній сфері. Його уклали міністр енергетики України Ігор Насалик та віце-президент Єврокомісії з питань енергетики Марош Шевкович.

Про це в ефірі Громадського розповів власний кореспондент у Брюсселі Володимир Сологуб.

«Це є повністю новий документ, який замінює чинний, підписаний між Україною та ЄС ще у 2005 році. Відповідно до нього Україна стає стратегічним енергетичним партнером Євросоюзу. Як повідомили вищі посадовці ЄС, союз перестає дивитися на Україну виключно як на транзитну країну», — повідомив Сологуб.

За словами журналіста, роль України в енергетичній безпеці ЄС буде переглядатися через всю сукупність подій, які відбулись в Україні за останні 11 років.

Він також зазначив, що стосовно безвізового режиму ЄС не назвав жодних зобов’язань і жодних дат. Президент Європейської Ради Дональд Туск визнав, що Україна виконала всі вимоги союзу, але визнав, що безвізу перешкоджають певні обмеження, повідомляє Сологуб.

«Мова йде про механізм призупинення безвізового режиму між ЄС і третіми країнами. Зараз справа за Європейським Парламентом та Європейською Радою. Вони мають домовитися про те, як з технічної точки зори має працювати цей механізм. Власне, на цьому і є вся затримка. Проте посадовці ЄС не розповіли, що саме не дає прийняти цей механізм. Очевидно, це певні політичні моменти всередині Європейського союзу», — зазначив журналіст.

Поділитись: