Афганська біженка Шарбат Гула стала відомою у 12-річному віці завдяки фотографії на обкладинці National Geographic. Зараз 40-річну жінку заарештували за фальшиві пакистанські документи.

Тепер їй загрожує до 14 років в'язниці і штраф в розмірі до $ 5 тис., повідомляє The Guardian.

У 2015 році одне пакистанське видання опублікувало фотографію комп'ютеризованого національного посвідчення особи Гула. Оскільки жінка є біженкою і не має громадянства Пакистану, документ вона не могла отримати легально.

Згодом було розпочато розслідування, яке тривало майже півтора року. Зараз Шарбат Гула арештована. У разі, якщо її провина буде доведена, жінку можуть посадити до в'язниці на 14 років і зобов'язати виплатити штраф у розмірі $ 5 тис.

«Федеральне агентство рослідувань намагається спіймати трьох офіцерів, які були відповідальними за надання їй посвідчення особи в квітні 2014 року», — повідомив Шахід Ільяс, чиновник Національної бази реєстрації даних Пакістану.

Відомий знімок зробив фотограф Стів МакКаррі в 1984 році. Фотографія вважається однією з найкращих ілюстрацій періоду протистояння моджахедів і радянських військ.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile